Szwecja: Pacjenci jednego ze szpitali przed dwa lata leczeni przez imigranta, który nie posiadał żadnych uprawnień

5479
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Dopiero dwa lata po zgłoszeniu przez pracowników szpitala uniwersyteckiego Sahlgrenska w Göteborgu, że jeden z obcokrajowców pracujących w szpitalu nie potrafił wykonać nawet najbardziej podstawowych zadań medyka, mężczyzna został zawieszony i wszczęto w tej sprawie dochodzenie. 

Po zgłoszeniu braku umiejętności jednego z pracowników szpitala natychmiast przeprowadzono kontrolę, jednak pracownicy z Krajowej Rady Zdrowia, odnotowali, że dokumenty mężczyzny są w porządku i dawały mu możliwość pracy. Nikogo nie zdziwił fakt, że imigrant nie rozróżnia leków, ani nie potrafi pobrać pacjentowi krwi.

Dopiero w tym roku mężczyzna przyznał, że nie uczęszczał do szkoły, zamiast tego pracował w Szwecji jako kierowca ciężarówki, a dokumenty potwierdzające jego wykształcenie pielęgniarskie zostały nabyte w Rumunii.

Szpital, w którym pracuje mężczyzna nie planuje jego zwolnienia, na razie czeka na wyniki śledztwa. Krajowa Rada Zdrowia nie komentuje tej sprawy ani nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności.

Źródło: nczas.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny