Szwedzka policja w Malmö uzbrojona w karabiny maszynowe. Państwo pragnie wolności od imigrantów?

1445
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Jako antidotum na szerzącą się przestępczość i ataki wymierzone w organy ścigania, co najmniej dwa posterunki policji w mieście zdecydowały się na zwiększenie bezpieczeństwa z oficerami uzbrojonymi w karabiny maszynowe Heckler & Koch MP5.

„Policja w Malmö prowadzi obecnie wiele operacji przeciwko profesjonalnym przestępcom” – powiedziała Calle Persson, rzecznik prasowy policji w południowej Szwecji. „Z wcześniejszej pracy tego rodzaju wiemy, że niektórzy przestępcy zwykle przeprowadzają ataki zemsty. W pewnym sensie jest to także stwierdzenie: chcemy pokazać, kto rządzi „.

W 2016 roku, według danych zgromadzonych przez szwedzkie dzienniki Sydsvenskan i HD, Malmö było miastem, w którym najwięcej zabójstw na mieszkańca w całej Skandynawii.

 

„To zdecydowanie wysoki poziom śmiercionośnych strzelanin w Malmö. W Europie Zachodniej jest niewiele miast na tym samym poziomie „, powiedział Manne Gerell, badacz kryminologii na Uniwersytecie w Malmö. Jak twierdzi uczony, 2017 był zdecydowanie najgorszym rokiem pod względem strzelanin z udziałem imigrantów.

Źródło: Voiceofeurope.com

Obserwuj sioe.pl na Twitterze