Tarnowskie Góry: 21-letni Ukrainiec w przypływie złości zdemolował zakład ceramiczny. Straty oszacowano na około 25 tys. zł

21881
Fot. Slaska.policja.gov.pl

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali 21-letniego Ukraińca, który w napływie emocji zdemolował jeden z zakładów produkcyjnych. Właścicielka firmy wyceniła powstałe straty na około 25 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych, po czym został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Na miejscu zdarzenia, wezwani do interwencji funkcjonariusze zastali zdemolowane pomieszczenia i agresywnego 21-letniego Ukraińca. Mężczyzna powybijał w zakładzie okna, zniszczył komputery, drukarki, a także ceramiczne figurki. Wandal groził właścicielce zakładu śmierciom. Po zatrzymaniu przez policję Ukrainiec stwierdził, że „Bal dopiero się zaczyna” i gdyby nie interwencja policji, wyrządziłby więcej szkód.

Agresywny Ukrainiec, po umieszczeniu go w radiowozie, próbował zniszczyć pojazd kopiąc w drzwi. Funkcjonariusze policji obezwładnili mężczyznę, który następnie trafił do policyjnej celi.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny