TVN przygotowuje program „Wracajcie, skąd przyszliście”. Założenia programu są proste: uczestnicy mają pokonać taką samą drogę jak przybysze, tylko w odwrotną stronę

12740
Fot. Reuters.com

Telewizja TVN wyemituje jesienią program dotyczący uchodźców. Jeszcze przed wejściem na antenę wzbudził on ogromne kontrowersje. Produkcja opiera się o format odkupiony od australijskiej telewizji. Podobne programy wyemitowano już w Danii, Szwecji, Holandii, oraz Niemczech. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Program „Wracajcie, skąd przyszliście” pojawi się na antenie TVN-u już jesienią. Ma on na celu ukazanie jak ciężką drogę musieli pokonać imigranci docierając do Europy. Uczestnicy programu mają pokonać taką samą drogę jak uchodźcy, tylko w odwrotną stronę.

Pierwsza edycja programu ukazała się w Australii już 7 lat temu. W drugim sezonie chętnie wzięły udział krajowe gwiazdy. Podczas kręcenia drugiej edycji pojawiły się jednak problemy, bowiem uczestnicy zostali ostrzelani przez bojowników „Państwa Islamskiego.”

Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wypowiedział się na temat programu krytycznie podkreślając, że organizacja nie zgodziła się na udział w programie: „Fundacja PCPM nie zgodziła się na udział w programie ze względu na ochronę godności i danych osobowych uchodźców. Nasz udział łamałby także umowę pomiędzy UNHCR a PCPM o współpracy partnerskiej i ochronie danych osobowych uchodźców, których dobro jest ważniejsze niż program TV.”

Źródło: nczas.com, twitter.com/WilkWojtekWAW

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny