Warszawa: Imigrant pochodzący z Gruzji próbował wyrwać kobiecie torebkę, przewrócił ją, bił i kopał

1085
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Policja.waw.pl zamieściła na swojej stronie internetowej informację dotyczącą incydentu mającego miejsce w Warszawie z udziałem gruzińskiego imigranta. 

„Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o usiłowanie rozboju. Mężczyzna zaatakował przypadkowego przechodnia próbując zabrać pokrzywdzonej 46-latce torebkę. Napastnik został zatrzymany po krótkim pościgu. 27-latek usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
Dochodziła godzina 18:40 kiedy do idącej chodnikiem przy ulicy Ordynackiej kobiety podbiegł młody mężczyzna. Rzucił się na nią próbując wykrawać torebkę. Kobieta broniąc się przed napastnikiem i stratą torebki upadła na chodnik. Wtedy mężczyzna nie rezygnując ze swoich zamiarów zaczął ją bić i kopać po całym ciele. Przez chwilę ciągnął ja za pasek torebki. Na krzyki i wołanie o pomoc zareagowali świadkowie zdarzenia, wtedy mężczyzna zaczął uciekać.

Obywatel Gruzji został zatrzymany chwilę później przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. 27-latek usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania rozboju, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

rsz/mbr”

Źródło: policja.waw.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny