[WIDEO] Angielska para na podstawie relacji mediów spodziewała się w Polsce biedy i rasizmu. Wizyta w kraju pozytywnie ich zaskoczyła

18162

Wiedzę na temat Polski angielska para czerpała głównie z przekazów medialnych. Adam i Corrine postanowili sprawdzić co czeka ich w Polsce i podzielić się swoimi przeżyciami w sieci. Wybierając się do naszego kraju para była przygotowana na wszechobecny rasizm i zacofanie. Jednak jak podsumowuje wizytę Corrine: „Bieda, zacofanie, rasizm, niebezpieczeństwo – nic z tych rzeczy, chyba byliśmy w innym kraju, a spędziliśmy tam trochę czasu. Jestem zachwycona Polską, jej kulturą i ludźmi, którzy tu żyją”.
Podczas swojej wypowiedzi para zaznacza, że liczyła się z zachowaniami ksenofobicznymi jakie mogą spotkć w Polsce, oraz wszechobecną biedą, jednak ja twierdzą autorzy filmu: „Polska to ukryty klejnot, o tyle wspanialszy, że tu naprawdę nie trzeba mieć ze sobą wypchanego portfela żeby się dobrze bawić i odpocząć. Poza tym zachwyca połączenie nowoczesności i historii. I jeszcze jedno, wszystkie zarzuty o rasizm Polaków można włożyć między bajki. Pod tym względem nie różnią się oni od innych nacji. To normalny, spokojny i tolerancyjny naród, a Polska to kraj, który warto odwiedzić.”

Źródło: wmeritum.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny