[WIDEO] Berlińscy policjanci aresztujący czarnoskórego mężczyznę zostali oskarżeni o rasizm

31258
Fot. Twitter.com/redfishstream

Bardzo popularne w niemieckich mediach stało się nagranie ukazujące aresztowanie podejrzanego o kradzież roweru czarnoskórego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na berlińskim przedmieściu, będącym domem dla wielu afrykańskich imigrantów.

Berlińska policja na skutek burzy medialnej wszczęła dochodzenie w sprawie tego, czy funkcjonariusze użyli nadmiernej siły podczas incydentu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia schwytali na ulicy podejrzanego, powalili go na ziemię a że imigrant opierał się funkcjonariuszom, nie obyło się bez kilku ciosów pięścią i kopniaków. Z uwagi na gniewne okrzyki również czarnoskórych przechodniów, jeden z oficerów wyciągnął broń palną, gdy szedł ulicą, nie oddał z niej jednak żadnego strzału.

Interweniujący w sprawie policjanci twierdzą, że mężczyzna kopnął w drzwi samochodu policyjnego, którego to zdarzenia nie pokazano na filmie. Kilku funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia zostało rannych, gdy tłum zaczął rzucać w nich doniczkami, butelkami i kamieniami.

Organizacje zrzeszające mniejszości etniczne twierdzą, że podejrzany został mocno potraktowany w czasie interwencji tylko ze względu na kolor skóry.

Źródło: dzienniknarodowy.pl, twitter.com/redfishstream

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny