[WIDEO] Brytyjskie media zbulwersowane „rasistowskim” atakiem na 15-letniego Syryjczyka. Jaki był powód popchnięcia chłopca?

4717

W brytyjskich mediach zawrzała, wszystko z powodu „ataku” na muzułmańskiego imigranta. Jamal to 15-letni uchodźca pochodzący z syryjskiego Homs, który na przerwie został popchnięty przez o rok starszego ucznia tej samej szkoły.

Tommy Robinson postanowił przeprowadzić w tej sprawie śledztwo. Jak relacjonuje Robinson, 15-letni Syryjczyk od dłuższego czasu terroryzował uczniów szkoły. Zdarzyło mu się zaatakować kogoś nożem, grożąc mu śmiercią, wraz z trzema muzułmańskimi koleżankami dotkliwie pobił także uczennicę. Bita kijem hokejowym po głowie, dziewczyna  bała się wychodzić później z domu.

W końcu jeden z chłopców uczęszczających do tej samej szkoły co 15-latek postanowił wymierzyć sprawiedliwość popychając i tym samym przewracając młodego muzułmanina, a także mówiąc mu klika przykrych słów.

Za to co zrobił chłopiec stanie wkrótce przed sądem dla nieletnich. Warto dodać, że muzułmanie grożą chłopcu śmiercią.

Co tymczasem dzieje się z Jamalem? Otóż płyną do niego dary od współczujących mu ludzi. Ponoć samej gotówki w ramach wsparcia uzbierał już 150.000 dolarów.

Źródło: magnapolonia.org

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny