[WIDEO] Były muzułmanin pyta wyznawców Allaha czy krytyka islamu jest dozwolona? „Są dwa wyjścia: islam albo śmierć”

10871

Armin Navabi pochodzi z Iranu, mężczyzna porzucił islam i został ateistą. Navabi postanowił udać się do Lakemba, dzielnicy położonej na przedmieściach Sydney, nazywanej nieoficjalną muzułmańską stolicą Australii, aby sprawdzić czy krytyka islamu jest akceptowana przez wyznawców Allaha.
Część pytanych przez mężczyznę muzułmanów twierdziła, że krytyka islamu nie jest dla nich problemem, inni reagowali niezwykle nerwowo. Jeden z muzułmanów stwierdził, że zadane przez blogera pytanie jest prowokacją, inny, że w przypadku krytyki islamu powinna reagować policja.

Najbardziej kontrowersyjna okazała się jednak rozmowa z muzułmaninem, który początkowo twierdził, że „każdy ma prawo krytykować co chce”, jednak później przyznał, że jest zwolennikiem wprowadzenia prawa szariatu na całym świecie. „Jeżeli prawo szariatu obowiązywałoby wszędzie, to czy ktoś taki jak ja powinien zostać zabity? Tak stanowi szariat.” – zapytał muzułmanina Navabi. Na co muzułmanin odparł, że jeśli to jest prawo szariatu – on się z tym zgadza: „To Twój wybór. Islam albo śmierć”, po czym dodał: „Jesteś bardzo niebezpieczną osobą. Znasz islam.”

Źródło: prawdaobiektywna.pl, Youtube.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny