[WIDEO] „Co tam masz: kebaby czy bombę?” Zobaczcie spot promujący Warszawskie Dni Różnorodności, mające na celu walkę z ksenofobią, stereotypami i ignorancją w Polsce

13685
Fot. Facebook.com/WarszawskieDniRoznorodnosci/

Warszawskie Dni Różnorodności to cykl imprez trwających od 20 sierpnia do 8 września. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komisja Klubowa i Inicjatywa Chlebem i Solą, która określa się jako: „całkowicie oddolną i nieformalną inicjatywę, służącą wspieraniu i inicjowaniu działań na rzecz poprawy losów uchodźców w Polsce i Europie”, która chce „wpływać na politykę migracyjną, walczyć z ksenofobią, stereotypami i ignorancją”. Projekt współfinansowany jest przez M. St. Warszawa.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Pod spotem promującym wydarzenia znalazł się następujący opis: „ZAWSZE MOŻESZ COŚ ZROBIĆ!

Dyskryminacja i uprzedzenia obecne są wszędzie, również w miastach tak nowoczesnych i otwartych jak Warszawa. Nie zawsze potrafimy je rozpoznawać, często nie wiemy, jak im przeciwdziałać, ani jak zareagować, gdy staniemy się ich świadkami.

Pamiętaj jednak, że zawsze możesz coś zrobić!

Co dokładnie, dowiesz się w trakcie Warszawskich Dni Różnorodności.

Pod jednym szyldem, między 20 sierpnia a 8 września, w całej Warszawie odbędą się wydarzenia kulturalne i edukacyjne zorganizowane przez wiele warszawskich instytucji i inicjatyw.
Warszawskie Dni Różnorodności poświęcone są różnym grupom warszawiaków, przede wszystkim tym często niedostrzeganym lub dyskryminowanym. To czas, aby dowiedzieć się o tym, z jakimi trudnościami spotykają się oni w życiu codziennym, na jakich polach doświadczają dyskryminacji, jak można ich wesprzeć i wreszcie jak można reagować na przestępstwa z nienawiści.

Dajmy głos tym, którzy spotykają się z dyskryminacją i tym, którzy wiedzą, jak jej zapobiegać. Przekonajmy się też, jak wiele im zawdzięczamy i dlaczego różnorodność jest wartością.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl, facebook.com/WarszawskieDniRoznorodnosci/

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny