[WIDEO] Dlaczego imigranci nie boją się europejskich więzień?

2568
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Dlaczego imigranci nie boją się europejskich więzień? Poniżej przedstawiamy fragmenty zaleceń Komitetu Ministrów do państw członkowskich Rady Europy w sprawie Europejskich Reguł Więziennych (przyjętych przez Komitet Ministrów w dniu 11 stycznia 2006 r. na 952 posiedzeniu delegatów), opublikowane przez portal dzienniknarodowy.pl.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:
  • Mając na uwadze Europejską Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności oraz orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka;
  • Podkreślając, iż wykonanie wyroków pozbawienia wolności oraz traktowanie więźniów wymaga wzięcia pod uwagę wymogów bezpieczeństwa osobistego, bezpieczeństwa instytucjonalnego i dyscypliny, jednocześnie zapewniając warunki osadzenia, które nie naruszają ludzkiej godności i które gwarantują osadzonym konkretne zajęcia zawodowe i programy terapeutyczne i w ten sposób przygotowują ich do reintegracji ze społeczeństwem;
  • Życie w więzieniu odpowiada, tak dalece jak to jest możliwe, pozytywnym aspektom życia na wolności.
  • Więźniowie otrzymują pożywienie uwzględniające ich wiek, zdrowie, formę fizyczną, religię, kulturę i rodzaj wykonywanej przez nich pracy.
  • Więźniowie mogą wybierać rodzaj zatrudnienia, które chcą wykonywać w ramach dostępnego zatrudnienia, właściwego doboru zawodowego oraz wymogów porządku i dyscypliny.
  • Zapewnia się możliwości rekreacji obejmujące sport, gry, zajęcia kulturalne, hobbystyczne i inne zajęcia wypoczynkowe, i na ile to możliwe więźniowie mogą sami je organizować.

Dla porównania, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego jak wygląda więzienie w Yaounde, stolicy Kamerunu.

Źródło: dzienniknarodowy.pl, Youtube.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny