[WIDEO] Duńscy narodowcy wymusili na rządzie wysyłanie imigrantów czekających na deportację na bezludną wyspę

3303
Fot. Twitter.com/DanskDf1995

Duńscy narodowcy – Duńska Partia Ludowa (Dansk Folkeparti), wymusili na rządzie wysyłanie imigrantów czekających na deportację na bezludną wyspę.

Obecnie władzę w Danii sprawuje Lars Lokke Rasmussen będący liderem liberalnej partii Venstre. Aby utrzymać władzę rząd musi jednak pozostać się w stałej koalicji z DPL, dzięki czemu antyimigrancka i antyunijna partia zyskuje kolejne satysfakcjonujące ją przepisy prawa.

W negocjacjach w sprawie budżetu na rok 2019 narodowcy uzyskali od rządu zapewnienie, że wszyscy imigranci którzy podlegają deportacji bez względu na to, czy ich podania o udzielenia zostały odrzucone czy też są skazanymi przestępcami a których wyrok obejmuje również wydalenie z Danii, zostaną przeniesieni z dala od ludzkich siedlisk.

Miejsce, do którego trafia imigranci to Lindholm – mała wyspa w zatoce Stege nieopodal Kopenhagi, o powierzchni 7 hektarów. Na wyspie znajdują się obecnie jedynie budynki  Narodowego Instytutu Badań Weterynaryjnych i Zakładu Wirusologii, jednak od połowy 2019 r.  działalność zostanie przeniesiona do kopenhaskiej politechniki i wyspa stanie się na pewien czas bezludna. W 2020 r. lub 2021 r. zaczną tam trafiać imigranci, oczekujący na ostateczne opuszczenie kraju.

Źródło: nczas.com, medianarodowe.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny