[WIDEO] Francja: Ciemnoskóry pochodzący z Kamerunu raper nawoływał do mordowania białych ludzi i ich dzieci

6033

Nick Conrad to raper, który w swoich kawałkach nawoływał do zabijania białych ludzi i ich dzieci. Mężczyzna broni swojej piosenki pt. „Hang Whites” (ang. „Wieszajcie białych”), po tym jak została ona usunięta z YouTube. Jak tłumaczy mężczyzna: „Wideo jest fikcją, a on sam chciał odwrócić role białego i czarnego człowieka.”

O raperzy pisze na facebooku profil  Kamieni Kupa (zachęcamy do polubienia):

„Ten młodzieniec widoczny na zdjęciu to Nick Conrad, Francuz pochodzenia kameruńskiego, który wychował się na przedmieściach Paryża. Ostatnio zaczął karierę jako raper. Jego najnowszy utwór nosi tytuł „Powiesić Białych”.

W refrenie nowa gwiazda francuskiego rapu mówi o „zabijaniu białych noworodków”, a następnie opisuje tortury jakimi chciałby poddawać osoby tym kolorze skóry. W teledysku widać mężczyznę, któremu Nick Conrad roztrzaskuje głowę butem.

Jego sprawą już się zajęła policja. Mamy nadzieję, że Amnesty International nie stwierdzi, że trzeba ratować „artystę”, jego „sztukę” i „wolność słowa” we francuskim przemyśle muzycznym. Chociaż jest możliwe, że jedyny rasizm jaki zobaczą, to postawienie mu zarzutów.

To są skandale rasistowskie, których nie zobaczysz w Faktach TVN i o których nie przeczytasz w Gazecie Wyborczej. Może dlatego ludzie z takim oknem na świat nie dostrzegają tego co się dzieje?”

Źródło: tvp.info, facebook.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny