[WIDEO] Francja: W jedenej ze szkół ciemnoskóry uczeń przystawił nauczycielce do głowy broń, domagając się zmiany zapisu w dzienniku z „nieobecny” na „obecny”. Do sprawy odniósł się Macron

33157
Fot. Twitter.com/onlinemagazin

Jak podają media, zdarzenie miało miejsce w szkole średniej im Edouarda Branly’ego w Créteil, w okolicach Paryża, gdzie szesnastoletni uczeń celując atrapą broni w nauczycielkę każe wpisać w dzienniku przy swoim nazwisku słowo „présent” (obecny).
Następnego dnia uczeń, wraz z ojcem zostali wezwani na komisariat policji. Nastolatek został zatrzymany. Aresztowano również innego ucznia, który wniósł na teren szkoły broń. Źródła zbliżone do organów ścigania podają, że była to „broń na kulki, typu pneumatycznego”. Akt oskarżenia wniesiono także w stosunku do osoby, która wykonała nagranie.

Do zdarzenia odniósł się na Twitterze sam prezydent Francji Emmanuel Macron: „Groźby wobec nauczyciela są nie do przyjęcia. Zwróciłem się do ministra edukacji narodowej i ministra spraw wewnętrznych o podjęcie wszelkich środków w celu wyjaśnienia tej sprawy, takie incydenty są karalne i absolutnie zakazane w naszych szkołach”

Źródło: tvp.info, twitter..com/BFMTV,  twitter.com/EmmanuelMacron

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny