[WIDEO] Francja: zamieszki na przedmieściach Nantes. Płonęły samochody i budynki. Policja stara się nadal zapanować nad sytuacją po strzelaninie

2287
Fot. Twitter

Do dużych zamieszek doszło w godzinach nocnych z 3 na 4 lipca br. na przedmieściach francuskiego miasta Nantes. Rozruchy były spowodowane tym, że we wtorek około 20.30 policja chciała skontrolować kierowcę oraz jego samochód na przedmieściach Breil w Nantes. W związku z tym wydali polecenie 22-letniemu kierowcy, aby zaparkował na poboczu pojazd. Jednakże mężczyzna nie miał takie zamiaru i niemal staranował funkcjonariusza policji. W tym momencie inny policjant oddał strzał w kierunku jadącego pojazdu, aby go zatrzymać. Pocisk trafił kierowcę, który zmarł około godziny 23.00. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Wiadomość o śmierci mężczyzny rozniosła się szybko po przedmieściach, w wyniku czego doszło do kilku eksplozji. Około godziny 23.00 Dom Stowarzyszeń oraz sąsiednie centrum handlowe zostały podpalone. Na scenie pojawia się duża liczba strażaków. Agreswyni młodzi ludzie atakowali policję koktajlami Mołotowa, a policja odpowiedziała gazem łzawiącym. Według wstępnych szacunków podpalono trzy samochody, dom kultury i lokalne centrum handlowe. Nie jest jasne, czy policja ma obecnie kontrolę nad sytuacją na przedmieściach Nantes.

Serious riots now in a suburb in Nantes, France. It looks like several buildings are on fire

Opublikowany przez Voice of Europe Wtorek, 3 lipca 2018

Źródło: voiceofeurope.comouest-france.fr

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny