[WIDEO] Muzułmanie przejęli brytyjskie miasteczko. Zaledwie 48 spośród 4033 mieszkających w Savile Town osób to biali, rodowici Brytyjczycy

5212
Fot. Twitter.com/Janice4Brexit

Jak podaje portal magnapolonia.org „Zaledwie 48 spośród 4033 mieszkających w Savile Town osób to biali, rodowici Brytyjczycy. Bynajmniej nie znaczy to, że w miasteczku zapanowała różnorodność.”

Daily Mail opublikował artykuł, w którym Savile Town określono mianem „jednego z najbardziej rasowo homogenicznych miejsc Wielkiej Brytanii”, ponieważ prawie wszyscy mieszkańcy reprezentują tę samą kulturę i są oni wszyscy muzułmanami.

Wielu imigrantów przybyło do Savile Town, by zarabiać prace w miejscowych zakładach odzieżowych. Z czasem zaczęli oni jednak otwierać własne sklepy, w których sprzedawano muzułmańskie towary, a także maty do modlitwy.

Niedługo później istniejące już w mieście puby i zachodnie sklepy zostały zamknięte. międzyczasie wybudowano meczet dla około 4000 wiernych, a obraz ulic zmienił się nieodwracalnie. „Wiele mieszkających tu muzułmanek mówi słabo po angielsku, albo nie mówi wcale… Żony mają wychowywać dzieci, gotować dla rodziny oraz chodzić na imprezy wyłącznie dla kobiet – w ogromnym lokalnym meczecie.”

 

Źródło: magnapolonia.org, twitter.com/Janice4Brexit

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny