[WIDEO] Muzułmanin na pokładzie samolotu Ryanair stanął na siedzeniu i wykrzykiwał, że „chrześcijanie są niewiernymi”, a „szariat jest najpiękniejszą zasadą prawa”

22389

Muzułmanin z północno-zachodniej Afryki wprawił w przerażenie pasażerów środowego lotu linii Ryanair z Barcelony do Sewilli. Zanim maszyna wystartowała, muzułmanin stanął na siedzeniu i zaczął wykrzykiwać, że chrześcijanie są „niewiernymi”, natomiast „szariat jest najpiękniejszą zasadą prawa”. Mężczyzna używał języka arabskiego i łamanego hiszpańskiego. 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Jak twierdzi jeden ze świadków zdarzenia, muzułmanin dodał do swojej wypowiedzi: „Islam jest rozwiązaniem wszystkich problemów życia.”

Na miejsce została wezwana hiszpańska Gwardia Cywilna. Mężczyzna został wyprowadzony z samolotu, muzułmanina natomiast nie aresztowano, otrzymał jedynie pouczenie. Rzecznik Gwardii Cywilnej poinformował, że mężczyzna: „nie został aresztowany, gdyż nie popełnił żadnego przestępstwa.”

Po incydencie na lotnisku brat muzułmanina oświadczył, że ten wymaga jego opieki, ponieważ cierpi na chorobę psychiczną.

Firma Ryanair wydała w sprawie oświadczenie: „Załoga samolotu Barcelona-Sevilla zwróciła się o pomoc do policji, po tym jak pasażer zachowywał się niewłaściwie podczas lotu. Samolot wylądował normalnie. Policja wkroczyła i aresztowała tę osobę. Nie będziemy tolerować żadnych nieakceptowalnych lub destrukcyjnych zachowań, a bezpieczeństwo i wygoda naszych klientów , załogi i samolotów są dla nas priorytetem.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl, youtube.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny