[WIDEO] Na terenie obozu dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos panuje terror i prawo szariatu. Kontrolę nad miejscem przejęło ISIS

4366

Jak ustalili dziennikarze „Deutsche Welle”, obóz dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos jest kontrolowany przez 50 mężczyzn z rejonu Dajr az-Zaur – miasta we wschodniej Syrii, które w listopadzie 2017 r. z rąk Państwa Islamskiego wyzwoliła armia syryjska. Pensjonariusze pracujący w ośrodku opisują go jako najgorszy obóz w Europie. Żyje tam w ciężkich warunkach ponad 8 tys. osób, początkowo ośrodek miał pomieścić około 2500 uchodźców.

Po analizie dziennikarskiego śledztwa można stwierdzić, że islamiści tworzący organizację podległą ISIS całkowicie zdominowali obóz i wprowadzili w nim szariat. Pod pretekstem religijnej przyzwoitości brutalnie karzą każdego, kogo uważają za przestępcę – co zwykle oznacza tego, kto jedynie narusza narzucone przez nich obyczajowe normy.

Jak twierdzą anonimowi rozmówcy „Deutsche Welle”: „Oni są fanatykami! Mówią o złodziejach, gwałtach, morderstwach i podobnych rzeczach. Mają najgorszą ideologię. Mówią, że jeśli nie jesteś muzułmaninem, mogą cię zgwałcić. Obóz jest pełen dżihadystów. Sprzedają narkotyki, pożyczają pieniądze z odsetkami  i sprzedają wszystko, zwłaszcza telefony komórkowe. Kradną i rabują.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl, youtube.com/DW Documentary

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny