[WIDEO] Warszawa: Imigranci włamali się do mieszkania, następnie podczas nieudanej próby ucieczki próbowali staranować radiowóz

3781
Fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Jak czytamy na stronie mazowiecka.policja.gov.pl: „Szybka i dobra współpraca wyszkowskich i stołecznych policjantów w miniony piątek pozwoliła na zatrzymanie obcokrajowców – obywateli Gruzji w wieku 37 i 40 lat. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów jednemu z nich. Mężczyzna ten podejrzewany jest o kradzież z włamaniem do domu na terenie powiatu wyszkowskiego oraz o uszkodzenie mienia i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Natomiast drugi z mężczyzn przebywał na terytorium Polski nielegalnie.”

„W miniony piątek po południu dyżurny wyszkowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie gminy Brańszczyk. Na miejsce natychmiast zostali skierowani wyszkowscy funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci szybko ustalili i namierzyli samochód, którym poruszali się sprawcy przestępstwa. Sytuacja była dynamiczna. O pomoc w zatrzymaniu pojazdu zostali poproszeni policjanci z Warszawy, ponieważ to tam mieli uciekać się włamywacze. Akcję na terenie garnizonu stołecznego prowadzili mokotowscy funkcjonariusze. Policjanci poruszali się nieoznakowanym radiowozem i podążali za wskazanym pojazdem, którym jak się okazało jechali obcokrajowcy. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto do kontroli, ale kierujący nie stosował się do ich poleceń, zaczął uciekać. Pościg zakończył się na ul. Siedleckiej w Warszawie. Mężczyźni cofając usiłowali staranować radiowóz, a następnie wysiedli z auta i próbowali uciekać pieszo. Stołeczni policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych i tak do zatrzymania doszło już o godzinie 18 na Pradze Północ.”

Materiał, który zgromadzili policjanci pozwolił na postawienie zarzutów 40-letniemu Gruzinowi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili również, że drugi z mężczyzn przebywa na terenie kraju nielegalnie, w poniedziałek został on przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Materiał wideo opublikowany przez portal mazowiecka.policja.gov możecie zobaczyć TUTAJ

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny