Wyniki badania niemieckiego kryminologa wskazują na duży stopień radykalizacji muzułmańskich studentów

340
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Badanie przeprowadzone przez niemieckiego kryminologa Christiana Pfeiffera na zlecenie Federalnego Ministerstwa Spraw Rodzinnych wśród muzułmańskich studentów z Dolnej Saksonii, wskazuje na bardzo duży stopień radykalizacji młodych muzułmanów. Pfeiffer swoje badanie przeprowadził w roku 2015, ale jego wyniki opublikowano dopiero niedawno.

Analiza wyników badania niemieckiego kryminologia wskazują na to, że niemal co trzeci badany muzułmański student – 29,9% „może sobie wyobrazić walkę o islam i ryzykowanie życia”. Ponadto aż 27,4% badanych stwierdziło, że prawo szariatu jest znacznie lepsze w kontekście traktowania homoseksualizmu oraz cudzołóstwa, aniżeli prawo niemieckie.

Kolejną niepokojącą tendencją, którą wykazały badania, jest znaczny odsetek studentów muzułmańskich (3,8%), którzy popierają stwierdzenie, iż: „muzułmanie mogą osiągnąć swoje cele w razie potrzeby za pomocą ataków terrorystycznych”. 18,6% badanych stwierdziło, że: „obowiązkiem każdego muzułmanina jest zwalczanie niewierzących i szerzenie islamu na całym świecie”. Jednocześnie niemal co piąty badany muzułmański student (19,8%) uważa, że: „Muzułmanie są uciskani na całym świecie; z drugiej strony muszą się bronić siłą”. Tym samym stawiają się w roli ofiar.

Źródło: welt.de, voiceofeurope.com
AC

Obserwuj sioe.pl na Twitterze