Wyznania nawróconej Somalijki: „Zostaliśmy ponownie zislamizowani w Szwecji”

1639
fot. pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Mona Walter na początku lat 90. Wyemigrowała z Somalii do Szwecji, gdzie porzuciła islam i nawróciła się na chrześcijaństwo. Jak mówi kobieta w rozmowie z portalem wp.pl: „Nie wolno nam słuchać tego, co imamowie mówią ludziom w mediach, że islam jest „religią pokoju”. Wiesz, co to znaczy? Że pokój nie zapanuje, dopóki ludzie nie zaakceptują islamu jako swojej religii.”

Jak twierdzi kobieta: „W moim kraju mieliśmy naszą własną, afrykańską kulturę. Ludzie nie zajmowali się aż tak bardzo religią. Nie było szariatu, mieliśmy swoje własne świeckie prawo. (…) Gdy przyjechałam z Somalii do Szwecji, przeżyłam wielkie zderzenie kultur, ponieważ islam tutaj jest bardziej ekstremalny i fanatyczny niż w moim kraju! I co jest bardzo ważne – zostaliśmy zislamizowani po 1991 roku, tutaj, w Szwecji.”

Walter twierdzi, że za obecny stan rzeczy w Szwecji odpowiadają imamowie narzucający swój religijno-polityczny radykalizm zdecydowanej większości tamtejszych wyznawców Allaha: „Jeździli do Arabii Saudyjskiej, uczyli się tam i po powrocie zostawali naczelnikami tych obszarów. Kontrolowali wszystko, a przede wszystkim kobiety. Głoszą szariat w meczetach i każdemu wmawiają, że musi wierzyć w ten system i islamskie wartości. Jeśli tego nie zrobisz, jeśli próbujesz się zintegrować z zachodnim społeczeństwem, stajesz się niewiernym w ich oczach.”

Źródło: medianarodowe.com

Poniżej playlista z przeprowadzonymi przez nas wywiadami.

Wsparcie / darowizny