Zatrzymano imigrantów z Afganistanu „spacerujących” po Małopolsce

4072
Fot. sucha24.pl
Wsparcie / darowizny

Poruszających się pieszo wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 968 dwóch Afgańczyków, zatrzymali wczoraj Karpaccy pogranicznicy.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij na dzwoneczek, aby być na bieżąco:

Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej poinformował, że imigranci dostali się do Polski nielegalnie, ukryci w naczepie samochodu ciężarowego. Mężczyźni zapłacili przemytnikom w Grecji 2000 euro za przedostanie się w ciężarówce do Polski.

Jak twierdzi pogranicznik: „W trakcie nieobecności kierowcy polskiej ciężarówki, przy pomocy nieznanych im bliżej osób, ukryli się w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Po trzech dniach podróży, już na terenie Polski, opuścili naczepę i w dalszą podróż udali się pieszo. Celem ich podróży prawdopodobnie była Francja”

Zatrzymani mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Jak twierdzą pochodzą z Afganistanu, mają 27 i 16 lat i nie są spokrewnieni.

Jak poinformował pogranicznik Tokarski: „Starszemu z cudzoziemców postawiono zarzuty związane z przekroczeniem granicy państwowej wbrew przepisom, używając podstępu oraz we współdziałaniu z innymi osobami. Cudzoziemiec przyznał się do zarzuconych mu czynów. Następnie 27-latek złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej. Młodszy z cudzoziemców został przesłuchany w charakterze świadka oraz złożył deklarację chęci złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej.”

Źródło: sucha24.pl